Lezenie a horolezectvo na Slovensku

Lezenie v Bratislave a okolí - skvelý relax

pajstunLezenie možno v súčasnosti zaradiť medzi výborné rekreačné aktivity a činnosti pri ktorých si oddýchnete. Pri lezení v peknej prírode s priateľmi rýchlo zabudnete na každodenný stres v práci a budete sa cítiť fit aj po fyzickej stránke.

Čítať ďalej: Lezenie v Bratislave a okolí - skvelý relax

Horolezectvo v Nízkych Tatrách

nizke tatry lezenie - Dovolenka na SlovenskuNízke Tatry predstavujú predovšetkým zimné lezenie v severnej stene Ďumbiera. V zimnej aréne jeho severnej steny, je možné vybrať si z ľahších aj obtiažnejších výstupov.

Čítať ďalej: Horolezectvo v Nízkych Tatrách

Horolezectvo vo Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry - TANAP - Dovolenka na SlovenskuVysoké Tatry ako klasická dovolenková destinácia Slovenska ponúkajú letné a zimné horolezectvo v nádhernej prírode národného parku. K dispozícii sú stovky ciest od klasík až po posledné výkony lezeckej špičky. Informácie o lezení v tejto horskej oblasti sa dajú nájsť v najrôznejších sprievodcoch.

Čítať ďalej: Horolezectvo vo Vysokých Tatrách

Paštiná Závada

pastina zavada - Dovolenka na SlovenskuLezecká oblasť Paštiná Závada sa nachádza neďaleko Súľovských skál a je tvorená horninou zlepencového typu. Rozdiel oproti Súľovu je tvar a povrch skál – lezec tu nájde najmä dierky a lišty.

Čítať ďalej: Paštiná Závada

Fakľové špáry

Faklove spary Dovolenka na SlovenskuFakľové špáry predstavujú jedinú oblasť výhradne špárového lezenia na Slovensku. Lezecké línie vedú stenami opusteného kameňolomu neďaleko obce Lehota pod Vtáčnikom (lom je viditeľný od cintorína v časti Malá Lehota).

Čítať ďalej: Fakľové špáry

Alternatívna stena – Plavecké Podhradie

 

alternativna stena - Dovolenka na SlovenskuLezecká oblasť Alternatívna stena je radená ku skalkám Záhoria a je známa ťažkými cestami vo vápenci. Stena je mierne previsnutá a nachádza sa v príjemnom chládku počas celej sezóny.

Čítať ďalej: Alternatívna stena – Plavecké Podhradie

Lezecká oblasť Jánošíkova Bašta

janosikova basta - Dovolenka na SlovenskuJánošíkova Bašta je lezecká oblasť so 40 cestami vo vápenci s ľahším, ale pekným lezením sa nachádza pri Kysaku. Okrem lezenia si možno vychutnať nádherné výhľady na dolinu Hornádu.

Čítať ďalej: Lezecká oblasť Jánošíkova Bašta

Zádiel - tradičná destinácia slovenského lezenia

zadiel lezenie - Dovolenka na SlovenskuZádiel je tri kilometre dlhý kaňon vápencových skál patrí k tradičným destináciám slovenského lezenia s bohatou históriou výstupov. Oblasť s romantickou prírodou sa nachádza za Košicami pri obci Zádielske Dvorníky.

Čítať ďalej: Zádiel - tradičná destinácia slovenského lezenia

Turniská – Zlepencová lezecká oblasť pri Margecanoch

turniska - Dovolenka na SlovenskuTurniská sú zlepencová lezecká oblasť pri Margecanoch ponúka 70 ciest všetkých obtiažností a zaujímavé stropové a bouldrové lezenie, ktoré je možné aj za daždivých dní.

Čítať ďalej: Turniská – Zlepencová lezecká oblasť pri Margecanoch

Tomašovský výhľad

tomasovsky vyhlad - Dovolenka na SlovenskuLezecký sprievodcovia definujú Tomášovský výhľad - skalku nachádzajúcu sa v severnej časti národného parku Slovenský raj ako vápencový výbežok s približne stovkou ciest a výškou do 40 metrov s pekným výhľadom na širšie okolie.

Čítať ďalej: Tomašovský výhľad

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...