Kúpele na Slovensku

Slovensko ponúka výborné možnosti stráviť dovolenku v jednom z množstva tradičných kúpeľných miest, ktoré sa zameriavajú na využitie či už minerálnych, alebo termálnych prameňov, tak i ďalších liečebných ako napr. bahenné kúpele, klimatické alebo vzdušné kúpele a pod. Kúpele na Slovensku majú nielen liečebný prínos, ale sú zároveň veľakrát aj centrami spoločenského a kultúrneho života. Nemnej atraktívne je i samotné prosredie, do ktorého sú jednotlivé kúpeľné komplexy Slovenska zasadené. Nezriedka sú to práve okolité hory, ktoré robia pobyt v kúpeľoch výnomočným. Samotné kúpeľné regióny

Slovenské kúpele poskytujú svoje služby celoročne. Hlavná dovolenková sezóna spravidla býva od mája do septembra. V mimosezóne tak môžete využiť predovšetkým cenovo výhodnejších pobytov. Väčšina slovenských kúpeľov ponúka tiež nižšie ceny pre seniorov, a to často už od 50-55 rokov veku. Ak má pobyt v kúpeľoch odstrániť zdravotné problémy, je dôležité zvoliť vhodnú dĺžku pobytu, prípadne pobyt opakovať. Pre klasický relax sú k dispozícii obyčajne kratšie víkendové pobyty.

Slovenské termálne kúpele sú stále častejším cieľom návštevníkov a turistov. Vyhľadávané sú nielen za účelom liečby, ale aj dovolenky, odpočinku a relaxácie. Termálnych kúpeľov a prameňov je na Slovensku veľké množstvo, ich počet sa odhaduje na viac ako 1400 prameňov. To predurčilo túto krajinu na rozvoj kúpeľníctva už v dávnych časoch. Množstvo zariadení si kúpeľnícku tradíciu udržalo dodnes, pričom ponuku služieb atraktívne rozšírilo v zmysle moderných wellness trendov.

Keď sa spomenie kúpeľníctvo na Slovensku, ako vlajková loď do popredia vystupujú kúpele v Piešťanoch. Kúpele Piešťany patria viac ako 100 rokov k najznámejším európskym destináciám liečby ochorení pohybového aparátu a reumatických ťažkostí. Okrem klasických kúpeľných zariadení, v peknom prostredí kúpeľov možno aktívne športovať a relaxovať, či navštevovať kultúrne podujatia. Ubytovanie je poskytované v niekoľkohviezdičkových špičkových hoteloch.

Liečba pohybového aparátu prebieha taktiež v kúpeľoch Trenčianske Teplice. Nájdete tu aj unikátnu stavbu Hammam, čo sú orientálne kúpele na maurský spôsob.

Kúpele Turčianske Teplice sú jedny z najstarších kúpeľov Slovenska a dnes si ich liečivú silou môže užiť každý. V minulosti liečivé účinky vody v Turčianskych Tepliciach oceňovali slávni panovníci a iné významné osobnosti. Okrem termálnej vody sú k dispozícii i špeciálne wellness procedúry, ale nemenej príťažlivé je okolie kúpeľov. Príroda Veľkej Fatry a Kremnických vrchov prinesie pokoj a želaný oddych každému navštevníkovi v lete i zimnom období.

Dlhodobou kúpeľnou tradíciou sa môžu popýšiť Bardejovské kúpele nachádzajúce sa na východnom Slovensku. K pozitívnym liečebným výsledkom prispieva ideálna poloha v prostredí lesov pohoria Magura. Ak vás trápia civilizačné choroby ako obezita, stres, prípadne choroby dýchacích ciest, zavítajte do tejto obľúbenej kúpeľníckej destinácie.

Ak vás trápia ochorenia dýchacích ciest nie je lepšie miesto na ich liečbu ako klimatické Kúpele Nový Smokovec. Účinok vysokokohorskej klímy je priam zázračný. Kúpele sa nachádzajú v krásnom prostredí Vysokých Tatier, čo ich predurčuje na množstvo ďalších aktivít, ktoré je tu možné vykonávať. Reč je samozrejme o turistike a iných horských športoch, ktoré je možné kombinovať s liečbou. Návštevníkov isto poteší oddych v miestnom wellness centre, v ktorom je okrem iného viac druhov sáun s možnosťou inhalácií.

K úzko špecializovaným kúpeľom možno zaradiť Smrdáky. Liečia sa tu totiž prevažne kožné ochorenia. Podstatou liečby je extrémne koncentrovaná sírovodíková voda. Liečebný účinok vody je neobyčajne silný.

K tradičným a dobre známym kúpeľom Slovenska patria taktiež kúpele v Sklených a Rajeckých Tepliciach, ale aj Kúpele Kováčová nachádzajúce sa na strednom Slovensku pri Sliači.

Kúpeľníctvo na Slovensku má vďaka dlhorčnej tradícii dobrú kvalitu služieb a spolu so zavádzaním moderných trendov wellnessu sa stávajú nielen miestom pre špecifickú liečbu ochorení, ale aj miestom krátkodobejšieho relaxu a načerpania nových síl počas dovolenky.

Potrebujete liečebný pobyt v kúpeľoch? Choďte do vychýrených Rajeckých Teplíc!

Hľadáte na internete tie najlepšie pobyty do kúpeľov? Strácate prehľad vo veľkom množstve ponúk a už vonkoncom neviete, ktorá ponuka je pre vás najvýhodnejšia? Nestrácajte hlavu, skúste sa spoľahnúť na ponuku jednej stránky, na ktorej by ste márne hľadali nevýhodné ponuky pobytov.

Čítať ďalej: Potrebujete liečebný pobyt v kúpeľoch? Choďte do vychýrených Rajeckých Teplíc!

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...