Zoo na Slovensku

Zvieratá sú stvoreniami, ktoré človeku dokážu ponúknuť veľa pozitívnej energie a zážitkov. Dovolenka na Slovensku umožňuje navštíviť aj miesta, ktoré združujú zvieratká z celého sveta - zoologické záhrady.

Zoologické záhrady na Slovensku sa snažia zvieratkám vytvoriť čo najlepšie podmienky pre ich život, im to najprirodzenejšie prostredie podobajúce sa skutočnému prostrediu, v ktorom ich druhy žijú a zároveň ich chránia. V dnešnej dobe je mnoho zvierat na pokraji vymretia, v zoologických záhradách nachádzajú pokoj, sú chránené a žijú v tých najlepších podmienkach.

V zoologických záhradách je možné vidieť zvieratá, ktoré je vo voľnej prírode takmer nemožné vidieť alebo sú nebezpečné a je lepšie sa s nimi nestretnúť. V zoologických záhradách je možné sa aj čo-to o spôsobe života zvierat aj naučiť. V akváriách žijúce vzácne druhy rybiek a koralov, nebezpečné pirane alebo vzácne korytnačky, v teráriách obrovské hady a krokodíly, vonku veľké medvede, pasúce sa zebry, králi zvierat - levy, ružové plameniaky, africké nosorožce, austrálske kengury, pestrofarebné papagáje, exotické druhy žiab, samotárski vlci, zábavné opice alebo učenlivé slony – to všetko je sústredené v zoologických záhradách. Niektoré zvieratká sa dokonca nechajú kŕmiť a hladkať. Zvieratká žijúce v stádach sú aj tu umiestňované v stádach, samotárske tvory majú svoje miesto, kde žijú samé. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj dospelí.

Veľmi obľúbenou zoologickou záhradou je ZOO v Bojniciach. Čaro jej dodáva aj Bojnický zámok, okolo ktorého je záhrada sústredená. Neustály typický piskot pávov miestu dodáva romantickú rozprávkovú atmosféru. Obľúbenými zoologickými záhradami, ktoré by ste mali počas svojej dovolenky na Slovensku navštíviť, sú aj ZOO v Bratislave, ktorá je obohatená aj o dinopark, kde sa nachádzajú modely najznámejších druhov dinosaurov, ZOO v Košiciach a ZOO v Spišskej Novej Vsi.

ZOO Spišská Nová Ves

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi sa nachádza v juhovýchodnej časti tohto mesta.  Areál ZOO sa pýši zaujímavým potôčikom, ktorý dotvára scenériu areálu záhrady. V tejto ZOO môžete relaxovať v príjemnom chládku množstva drevín.

Čítať ďalej: ZOO Spišská Nová Ves

ZOO Košice

ZOO v Košiciach je jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku. Zameriava sa predovšetkým na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam.

Čítať ďalej: ZOO Košice

ZOO Bojnice

ZOO Bojnice - tip na výlet počas dovolenky na Slovensku - vznikla v prírodnom prostredí hradného komplexu v blízkosti Bojnického zámku a kúpeľov. Svoj život začína v roku 1951 zbierkou zvierat z blízkeho okolia, na základe tunajšej fauny.

Čítať ďalej: ZOO Bojnice

ZOO Bratislava

zoo baPokiaľ cestujete s deťmi do Bratislavy, hlavného mesta Slovenska, tak navštívte tunajšie ZOO a Dinopark. Areál Zoo a Dinopark sa nachádza v malebnom prostredí zalesnenej Mlynskej doliny, neďaleko bratislavského Starého mesta.

Čítať ďalej: ZOO Bratislava

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...