Skanzeny a múzeá v prírode na Slovensku

Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline

lesnicky skanzen vydrovska dolina 01Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline – odpoveď lesníkov na otázky verejnosti na tému „les, jeho význam – lesník a význam jeho práce pre les“. Odpoveď „Les je tu pre ľudí – lesníci sú tu pre les => lesníci sú tu pre ľudí“ je zrejmá na každom metri stoštyridsať hektárového areálu skanzenu.

Čítať ďalej: Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline

Vihorlatské múzeum v prírode - Humenné

Vihorlatske muzeum v prirode - Dovolenka na SlovenskuSkanzen Humenné je súčasťou Vihorlatského múzea. Múzeum v prírode je prístupné sezónne od mája do októbra. Skanzen sa nachádza asi 300 metrov od Vihorlatského múzea, ktoré sídli neďalekom renesančnom kaštieli, severovýchodne od Parku mieru v centre mesta Humenné.

Čítať ďalej: Vihorlatské múzeum v prírode - Humenné

Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry vo Svidníku

Muzeum ukrajinskorusinskej kultury - Dovolenka SlovenskoMúzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry sa nachádza vo Svidníku. Múzeum je otvorené po celý rok, s obmedzenou zimnou prevádzkou. Múzeum v prírode leží asi 1 kilometer od centra mesta Svidník, 300m od hlavnej cesty smerom na Bardejov.

Čítať ďalej: Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry vo Svidníku

Šarišské múzeum - Skanzen ľudovej architektúry v Bardejove

Muzeum ludovej architektury Bardejov - Dovolenka SlovenskoSkanzen ľudovej architektúry je súčasťou Šarišského múzea, ktoré sa nachádza v Bardejove. Skanzen sa nachádza v objekte Bardejovských kúpeľov a patrí medzi najstaršie skanzeny na Slovensku.

Čítať ďalej: Šarišské múzeum - Skanzen ľudovej architektúry v Bardejove

Ľubovnianske múzeum v Starej Ľubovni

Lubovnianske muzeum - Dovolenka na SlovenskuĽubovnianske múzeum v prírode sa nachádza pod hradom Stará Ľubovňa, pri štátnej ceste smerom na Prešov. Zo služieb pre návštevníkov treba určite využiť sprievodcovské a lektorské služby.

Čítať ďalej: Ľubovnianske múzeum v Starej Ľubovni

Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici

Banske muzeum v prirode Dovolenka SlovenskoBanské múzeum v Banskej Štiavnici sa nachádza len 2 km od centra mesta Banská Štiavnica, smerom na Levice, priamo v intraviláne mesta.

Čítať ďalej: Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici

Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre

Slovenske polnohospodarske muzeum - Dovolenka SlovenskoPoľnohospodárske múzeum v Nitre je prístupné po celý rok, avšak s obmedzenou zimnou prevádzkou.

Čítať ďalej: Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre

Múzeum oravskej dediny Zuberec

Muzeum oravskej dediny zuberec - Dovolenka SlovenskoMúzeum oravskej dediny sídli v Zuberci a je pod správou Obecného úradu Zuberec. Skanzen je prístupný celoročne. Pokiaľ bažíte po odborných informáciách, po dohodnutí Vám bude k dispozícií sprievodca s odborným výkladom.

Čítať ďalej: Múzeum oravskej dediny Zuberec

Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea - Vychylovka

Narodopisecke muzeum Vychylovka - Dovolenka SlovenskoSkanzen Vychylovka (Múzeum Kysuckej dediny) ponúka viacero objektov ľudového staviteľstva. Je tu aj významná technická pamiatka – úzkokoľajná lesná železnica s úvraťovým systémom, ktorá v minulosti spájala Kysuce s Oravou.

Čítať ďalej: Národopisná expozícia v prírode Kysuckého múzea - Vychylovka

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Muzeum liptovskej dediny - Dovolenka SlovenskoMúzeum Liptovskej dediny sa nachádza v Pribyline a je prístupné celoročne. V sobotu a nedeľu je otvorené len pre dopredu prihlásených návštevníkov.

Čítať ďalej: Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...