Lyžiarske strediská a lyžovanie na Slovensku

Skalka Arena

devinska kobylaLyžiarske stredisko sa nachádza v pohorí Kremnické vrchy, približne 10 km od pekného historického banského mestečka Kremnica. Skalka arena je vyhľadávaná predovšetkým vďaka svojím 60 km bežeckých tratí. Okrem nich ponúka však viac ako 5 km zjazdových tratí – dve modré, štyri červené a dve čierne.

Čítať ďalej: Skalka Arena

Backcountry lyžovanie

backcountryDovolenka na Slovensku to sú aj kilometre neobjavených bežkárskych trás vhodných pre backcountry lyžovanie. Čo je to backountry? Pod týmto pojmom sa skrýva bežkovanie mimo preplnených lyžiarskych stredísk, vo voľnej prírode, často v náročnejšom, neupravenom teréne, v ktorom si môžete vychutnať tvorbu vlastnej stopy v nepoškvrnenom prašane.

Čítať ďalej: Backcountry lyžovanie

Ski Makov

dovolenka skimakov 001Lyžiarske stredisko SKI MAKOV sa nachádza  v obci Makov, na rozhraní pohorí Javorníkov a Beskýd, v okrese Čadca – Žilinský kraj, v CHKO Kysuce.

Čítať ďalej: Ski Makov

Tatranská Lomnica

dovolenka lomnicke sedlo tatranska lomnicaVysoké Tatry - Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec sú špičkovým lyžiarskym rezortom v krásnom vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier s celkovou dĺžkou zjazdoviek takmer 22 km a výbornými podmienkami pre zimné športy aj vysokohorskú turistiku vo výške nad 2000 m n.m.

Čítať ďalej: Tatranská Lomnica

Ski Bačova Roveň

ski bacova rovenSki Centrum Bačova Roveň*** nájdu lyžiari v Nízkych Tatrách pod známou Čertovicou, na okraji obce Vyšná Boca.

Čítať ďalej: Ski Bačova Roveň

Zochova chata - Piesok

dovolenka zochova chataZochová chata – Piesok je známe rekreačné stredisko v Malých Karpatoch v nadmorskej výške 438 m.n.m. Do strediska sa dostanete cez mesto Modra. Vzdialenosť z okresného mesta Pezinok je 12 km.

Čítať ďalej: Zochova chata - Piesok

Vernár - Studničky

dovolenka vernar studnickyVychutnajte si lyžovačku v lyžiarskom stredisku Vernár-studničky vzdialené len 20 km od Popradu za super ceny. V našom stredisku si zalyžujú začiatočníci i pokročilí. 100% záruka snehu počas celej sezóny. V areáli je možnosť stravovania sa a požičania lyžiarskej výstroje.

Čítať ďalej: Vernár - Studničky

Ski Zábava - Hruštín

dovolenka ski zabava hrustiNovovybudované, komplexne vybavené lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, 7 km za obcou Hruštín.

Čítať ďalej: Ski Zábava - Hruštín

Ski Bachledova

dovolenka ski bachledovaLyžiarske stredisko Ski Bachledova***** sa rozprestiera na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier.

Čítať ďalej: Ski Bachledova

Relax center Plejsy

dovolenka relax plejsyLyžiarske stredisko Relax Center Plejsy leží pri meste Krompachy, iba 45 km od Košíc. Je to jediné 4-hviezdičkové lyžiarske stredisko na Východnom Slovensku, s lyžiarskou sezónou trvajúcou priemerne 123 dní a s 10 km zjazdoviek rôznej náročnosti.

Čítať ďalej: Relax center Plejsy

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...