Jazerá na Slovensku

jazeraKrásu prírody nikdy nenahradí moderná veda a technika. Napriek tomu, že sa jú v mnohom snaží nahradiť, nič nedokáže potešiť človeka viac ako žblnkot potoka, šum lístia stromov vo vetre, či vôňu ihličia v borovicovom lese. Dovolenka na Slovensku ponúka aj možnosti oddychu pri vodných plochách, ktoré vytvorila sama príroda. Jazerá sú pre milovníkov prírody nielen symbolom oddychu a kúpania v lete, ale aj synonymom pokoja a romantiky.

Ani maliar by nedokázal namaľovať krajší obraz ako je videný každému návštevníkovi okolia jazier. Bohaté stromy a kríky dodávajú takýmto miestam nezabudnuteľné čaro.

Navyše jemné vlnky, ktoré vytvára vietor na vodnej hladine, občasné žblnknutie rybky vyskakujúcej nad hladinu, kačičky alebo nádherné vznešené labute pokojne plávajúce po jazierku, odlesky zapadajúceho slnka na hladine sú momenty akoby vystrihnuté z nejakej rozprávky. Máločo dokáže človeka psychicky upokojiť tak, ako práve jazerá a ich okolie.

Jazerá sú v lete akýmsi centrom, kde sa ľudia zhromažďujú, aby si oddýchli v prostredí vody a okúpali sa. Mnohé vodné plochy umožňujú aj vykonávať rôzne vodné športy a okolie jazier je ako stvorené na opaľovanie alebo relax. V zimných mesiacoch zamrznutá vodná plocha priláka korčuliarov. Úžasný pohľad, ktorý stojí zato, je zamrznuté jazero kontrastujúce so zasneženými vrcholcami stromov a kríkov, ktoré ho obklopujú.

Jazerá na Slovensku sú po celý rok miestom oddychu, pokoja, ale aj pomerne lacnej dovolenky na Slovensku. Možnosti rybolovu alebo člnkovanie sú stále atraktívnejšími pre čoraz viac ľudí. Aby bol každý spokojný, okolia jazier ponúkajú možnosti požičať si čln alebo vodný bicykel, ktorý je v lete ideálnym prostriedkom, pri ktorom sa dá oddychovať a športovať zároveň. Nechýbajú miesta na občerstvenie, ani miesta, kde je možné si zapožičať rôzne nástroje na rybárčenie.

Napriek tomu, že jazerá sú veľmi obľúbenými miestami na kúpanie, netreba zabúdať, že v niektorých je zakázané sa kúpať, napríklad kvôli siniciam alebo kvôli tomu, že tam žijú rôzne vzácne druhy rýb. Preto treba dodržiavať aj tieto zákazy, nielen kvôli vášmu zdraviu, ale kvôli rešpektovaniu biotopu vodných živočíchov.

Obľúbenými jazeramiSenecké jazerá, Zlaté piesky, ktoré návštevníci radi navštevujú počas celého roka.

 

Vinianske (Vinné) jazero

Vinianske jazero - známa destinácia letnej dovolenky na Slovensku - je pridružené dovolenkové stredisko Zemplínskej Šíravy vzdialené 11 km od Michaloviec a ca. 3 km od spomínanej nádrže.

Čítať ďalej: Vinianske (Vinné) jazero

Zlaté piesky – relaxačný areál pri Bratislave

Vodná plocha Zlaté piesky sa nachádza pri výjazde z Bratislavy v smere diaľnice D1 a patrí k najvyhľadávanejším miestam oddychu počas dovolenkovej sezóny v lokalite hlavného mesta.

Čítať ďalej: Zlaté piesky – relaxačný areál pri Bratislave

Slnečné jazerá Senec

Slnečné jazerá pri Senci sú jedným z najpopulárnejších letných stredísk cestovného ruchu a trávenia dovolenky na Slovensku.

Čítať ďalej: Slnečné jazerá Senec

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...