Ďalšie zaujímavé pohoria na Slovensku

Keď sa spomenie dovolenka na horách, najčastejšie sa v mysli vynorí myšlienka na Vysoké, alebo Nízke Tatry. Sú to naše najznámejšie horstvá a poskytujú množstvo variánt, ako stráviť voľný čas. Málokto však tuší, že výborne a navyše aj pomerne lacno sa dá zrelaxovať tiež v menej populárnych a málo známych pohoriach Slovenska.

Malé Karpaty, Strážov, Tríbeč, Poľana, Vtáčnik, alebo Vihorlat predstavujú výborné lokality pre dovolenku,relax, alebo víkendový oddych. Sú to horské celky roztrúsené v jednotlivých častiach Slovenska a neraz sú hlavným rekreačným bodom pre obyvateľov okolitých miest a obcí.

Všetky tieto pohoria umožňujú turistiku v nádhernej, zväčša ľudoprázdnej prírode a to v zimnom aj letnom období. V hlbokých lesoch môžete nájsť toľko hľadané ticho, ktoré už v mestách takmer neexistuje. Dobrá sieť značených chodníkov v každom z pohorí, vás privedie na významné vrcholy s peknými výhľadmi, alebo ku historickým pamiatkam, najmä množstvu hradov, ktoré sú pre Slovensko charakteristické. V spomínaných pohoriach si na svoje prídu takisto takmer všetky druhy cyklistov.

Počas zimnej dovolenky na Slovensku navštívte menšie lyžiarske strediská a užite si o to väčšiu zábavu mimo hlavných centier turistického ruchu. Doporučiť možno aj bežkovanie v zasnežených Bielych Karpatoch, Vtáčniku, Považskom Inovci, alebo Malých Karpatoch. Pohyb na bežkách nekonečným zasneženým lesom, vás určite nabije energiou na ďalší pracovný týždeň.

Nízke Tatry a rodina? Ideálna kombinácia

druzba-hotel-jasnaKeď sa povie „družba", ako prvé behajú po pamäti rôzne družby z čias socializmu. V zápätí si spomenieme na ropovod Družba, ktorý je najdlhší ropovod na svete a potom už nič, iba šeď. A to je veľká škoda, hlavne pre rodiny s deťmi. Preto, ak chcete stráviť nezabudnuteľné leto s deťmi plné aktivít, zapamätajte si tieto slová – Družba hotel v Jasnej.

Čítať ďalej: Nízke Tatry a rodina? Ideálna kombinácia

Užite si nebo v Tatrách

nebo-tatryPlesá sú veľkým magnetom Vysokých Tatier, ich pokojná hladina, priezračná voda a to prostredie, hlavne to prostredie, ktoré ich obklopuje. Koľkokrát ste si zadychčaný, celý spotený z túry v duchu povedali, že by ste tam okamžite skočili a okúpali sa. Ale v tom vám, ak nie ste ľadový medveď, mozog šepne, že to nie je úplne najlepší nápad, ak nechcete skončiť ako vysokotatranský cencúľ. A navyše, kúpanie v plesách je zakázané. Ak vás stále neprešla chuť okúpať a osviežiť sa, máme pre vás tip.

Čítať ďalej: Užite si nebo v Tatrách

Poznáte výnimočnú Salamandru zo Štiavnických vrchov?

stiavnicke-vrchy-sitno-vyhladŠtiavnické vrchy sú výnimočné samé o sebe, či už tým, že je to najväčšie sopečné pohorie na Slovensku, alebo tajchami – vodné nádrže, ktoré zabezpečovali energiu pri ťažení a úprave rúd. Najvyšším vrchom je Sitno, ktoré strážia Sitnianski rytieri, takže na potulkách Štiavnickými vrchmi sa môžete cítiť úplne bezpečne. O ochranu máte postarané. Čo vás však môže prekvapiť a ohromiť je výnimočná Salamandra, ktorá sa skrýva v tomto pohorí.

Čítať ďalej: Poznáte výnimočnú Salamandru zo Štiavnických vrchov?

Zádielska dolina

zadiel lezenieDobrým tipom na výlet počas dovolenky na Slovensku môže byť mimoriadne atraktívna Zádielska dolina. Táto 3 km dlhá, krasová tiesňava sa nachádza 32 km od Rožňavy vo východnej časti Národného parku Slovenský kras.

Čítať ďalej: Zádielska dolina

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...