Ďalšie zaujímavé pohoria na Slovensku

Keď sa spomenie dovolenka na horách, najčastejšie sa v mysli vynorí myšlienka na Vysoké, alebo Nízke Tatry. Sú to naše najznámejšie horstvá a poskytujú množstvo variánt, ako stráviť voľný čas. Málokto však tuší, že výborne a navyše aj pomerne lacno sa dá zrelaxovať tiež v menej populárnych a málo známych pohoriach Slovenska.

Malé Karpaty, Strážov, Tríbeč, Poľana, Vtáčnik, alebo Vihorlat predstavujú výborné lokality pre dovolenku,relax, alebo víkendový oddych. Sú to horské celky roztrúsené v jednotlivých častiach Slovenska a neraz sú hlavným rekreačným bodom pre obyvateľov okolitých miest a obcí.

Všetky tieto pohoria umožňujú turistiku v nádhernej, zväčša ľudoprázdnej prírode a to v zimnom aj letnom období. V hlbokých lesoch môžete nájsť toľko hľadané ticho, ktoré už v mestách takmer neexistuje. Dobrá sieť značených chodníkov v každom z pohorí, vás privedie na významné vrcholy s peknými výhľadmi, alebo ku historickým pamiatkam, najmä množstvu hradov, ktoré sú pre Slovensko charakteristické. V spomínaných pohoriach si na svoje prídu takisto takmer všetky druhy cyklistov.

Počas zimnej dovolenky na Slovensku navštívte menšie lyžiarske strediská a užite si o to väčšiu zábavu mimo hlavných centier turistického ruchu. Doporučiť možno aj bežkovanie v zasnežených Bielych Karpatoch, Vtáčniku, Považskom Inovci, alebo Malých Karpatoch. Pohyb na bežkách nekonečným zasneženým lesom, vás určite nabije energiou na ďalší pracovný týždeň.

Nízke Tatry a rodina? Ideálna kombinácia

druzba-hotel-jasnaKeď sa povie „družba", ako prvé behajú po pamäti rôzne družby z čias socializmu. V zápätí si spomenieme na ropovod Družba, ktorý je najdlhší ropovod na svete a potom už nič, iba šeď. A to je veľká škoda, hlavne pre rodiny s deťmi. Preto, ak chcete stráviť nezabudnuteľné leto s deťmi plné aktivít, zapamätajte si tieto slová – Družba hotel v Jasnej.

Čítať ďalej: Nízke Tatry a rodina? Ideálna kombinácia

Užite si nebo v Tatrách

nebo-tatryPlesá sú veľkým magnetom Vysokých Tatier, ich pokojná hladina, priezračná voda a to prostredie, hlavne to prostredie, ktoré ich obklopuje. Koľkokrát ste si zadychčaný, celý spotený z túry v duchu povedali, že by ste tam okamžite skočili a okúpali sa. Ale v tom vám, ak nie ste ľadový medveď, mozog šepne, že to nie je úplne najlepší nápad, ak nechcete skončiť ako vysokotatranský cencúľ. A navyše, kúpanie v plesách je zakázané. Ak vás stále neprešla chuť okúpať a osviežiť sa, máme pre vás tip.

Čítať ďalej: Užite si nebo v Tatrách

Poznáte výnimočnú Salamandru zo Štiavnických vrchov?

stiavnicke-vrchy-sitno-vyhladŠtiavnické vrchy sú výnimočné samé o sebe, či už tým, že je to najväčšie sopečné pohorie na Slovensku, alebo tajchami – vodné nádrže, ktoré zabezpečovali energiu pri ťažení a úprave rúd. Najvyšším vrchom je Sitno, ktoré strážia Sitnianski rytieri, takže na potulkách Štiavnickými vrchmi sa môžete cítiť úplne bezpečne. O ochranu máte postarané. Čo vás však môže prekvapiť a ohromiť je výnimočná Salamandra, ktorá sa skrýva v tomto pohorí.

Čítať ďalej: Poznáte výnimočnú Salamandru zo Štiavnických vrchov?

Zádielska dolina

zadiel lezenieDobrým tipom na výlet počas dovolenky na Slovensku môže byť mimoriadne atraktívna Zádielska dolina. Táto 3 km dlhá, krasová tiesňava sa nachádza 32 km od Rožňavy vo východnej časti Národného parku Slovenský kras.

Čítať ďalej: Zádielska dolina

Najnovšie články

Potrebujete liečebný pobyt v kúpeľoch? Choďte do vychýrených Rajeckých Teplíc!

Hľadáte na internete tie najlepšie pobyty do kúpeľov? Strácate prehľad vo veľkom množstve ponúk a už vonkoncom neviete, ...

Chceli by ste vziať svoju rodinu do hôr? Vezmite ich do hotela Salamandra a doprajte si nezabudnuteľnú dovolenku!

Dovolenka nemusí byť len cez leto. Nikde nie je napísané, že rodinky s detičkami sa musia vybrať na dovolenku len počas ...

Čaká vás kongres v Žiline v hoteli Galileo? Pozrite sa do priestorov tohto očarujúceho hotela hneď teraz!

Ste prácou doslova zavalení a myslíte si, že si oddýchnete? Vonkoncom nie! Práve naopak! Chystáte sa na dlho plánovaný k...