Vodné nádrže a priehrady na Slovensku

Vodná nádrž Krpáčovo

Krpacovo Dovolenka na SlovenskuVodná nádrž Krpáčovo sa nachádza na južnej strane Nízkych Tatier vo výške 750 m a dotvára široké dovolenkové a oddychové možnosti Nízkotatranského národného parku.

Čítať ďalej: Vodná nádrž Krpáčovo

Zelená voda

Zelena voda Dovolenka na SlovenskuZelená voda je v období dovoleniek vyhľadávanou vodnou plochou a nachádza sa pri Novom Meste nad Váhom. K dispozícii je tenisový kurt, volejbalové ihrisko, futbalové ihrisko a taktiež minigolf.

Čítať ďalej: Zelená voda

Duchonka

Duchonka - Dovolenka na SlovenskuVodná nádrž Duchonka sa nachádza ca. 17 kilometrov od okresného mesta Topoľčany pri Prašiciach. Je populárnym miestom trávenia voľného času počas letnej dovolenky na Slovensku.

Čítať ďalej: Duchonka

Sĺňava

Slnava - Dovolenka na SlovenskuVodná nádrž Sĺňava patrí k najznámejším rekreačným a dovolenkovým oblastiam Slovenska a nachádza sa pri meste Piešťany.

Čítať ďalej: Sĺňava

Veľká Domaša

Velka Domasa Dovolenka na SlovenskuNa brehoch vodnej nádrže Veľká Domaša sa nachádza 5 dovolenkových a rekreačných stredísk - Dobrá, Poľany, Holčíkovce, Nová Keľča a Valkov.

Čítať ďalej: Veľká Domaša

Zemplínska Šírava

Zemplinska Sirava Dovolenka na SlovenskuZemplínska Šírava je známa rekreačná oblasť na východnom Slovensku a zároveň je to klasická destinácia pre dovolenku na Slovensku. Leží neďaleko mesta Michalovce. Patrí k najteplejším oblastiam a je to druhá najväčšia vodná plocha na Slovensku.

Čítať ďalej: Zemplínska Šírava

Liptovská Mara

Liptovska Mara - Dovolenka na SlovenskuVodná nádrž Liptovská Mara známa aj pod pojmom Liptovské more patrí k najznámejším lokalitám trávenia dovolenky na Slovensku. Na Liptovskej Mare sú veľmi dobré možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu na lodi, ktorá má kapacitu 50 miest.

Čítať ďalej: Liptovská Mara

Oravská priehrada

Oravska Priehrada Dovolenka SlovenskoVodná nádrž Orava (Oravská priehrada) je tiež známa ako Oravské more a na jej a južnom a juhovýchodnom brehu  sa nachádzajú najvýznamnejšie letné dovolenkové strediská rekreácie a športu - Slanická Osada a Prístav.

Čítať ďalej: Oravská priehrada

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...