Termálne kúpaliská na Slovensku

Slovensko je veľmi obľúbené ako dovolenková destinácia aj vďaka veľkému množstvu termálnych prameňov. So stále rastúcim trendom aktívneho využitia voľného času pribúdajú moderné vodné zábavné parky, termálne parky i aquaparky na území celej krajiny.

Slovenské termálne kúpaliská a aquaparky sú tak stále častejším cieľom množstva zahraničných, ale i domácich turistov.

Avšak tieto zariadenia sú mnohokrát veľmi vzdialené našej bežnej predstave o "obyčajnom kúpalisku“ a ponúkajú široké možnosti a vyžitie nielen na kúpanie a relaxovanie, ale aj ďalších aktivít v komplexoch termálnych kúpalísk, ktoré sa dajú vyskúšať.

Ak si vyberiete dovolenku na Slovensku strávenú v aquaparku, alebo termálnom parku súčasná úroveň služieb vás milo prekvapí.

Liečivé účinky termálnych prameňov na ľudský organizmus sú známe už odpradávna a Slovensko je v tejto oblasti známou destináciou. Termálne kúpaliská na Slovensku navyše obklopuje jedinečná príroda.

Týmto spôsobom môžete ideálne kombinovať váš rodinný výlet, napríklad lyžovačku s blahodarným kúpeľom v teplej vode termálneho bazéna, alebo využiť ľahko dostupné wellness procedúry, ktoré vás rozmaznajú a umožnia nadobudnúť rovnováhu tela a duše.

Ak sa vám zažiada zažiť niečo špeciálne, určite navštívte celoročne otvorené termálne kúpalisko v Podhájskej. Voda v miestnych bazénoch sa zložením veľmi podobá liečivej vode z Mŕtveho mora. Navyše celkové prostredie kúpaliska Podhájska je veľmi príjemné a možno tu zažiť viac ako len kúpanie. Naisto si užijete masáže v hydromasážnom bazéne, saunu, alebo fitnesscentrum.

Svet relaxua  pohody to je Gino Paradise Bešeňová. Sedem vonkajších a tri vnútorné bazény, fitness a wellness centrum - Vitálny svet uspokoja aj tých najnáročnejších. K dispozícii je viacero druhov sáun s inhaláciami, vírivky, rovnako ako tzv. Ľadová studňa, adrenalínová zóna. Neváhajte a vychutnajte si to všetko priamo na mieste. Samozrejmosťou pre dokonalé načerpanie síl je kvalitné ubytovanie a gastronómia.

Prečo neochutnať z ponuky termálneho kúpaliska Patince wellness, nachádzajúcom sa v najjužnejšej oblasti Slovenska? Okrem termálneho bazéna, je k dispozícii aj umelo vytvorené jazero, kde si môžete vychutnať pohodový rybolov a rôzne druhy vodných športov. Príjemný relax ponúka tamojší bazénový a saunový svet. Zašportovať si môžete na tenisových kurtoch, ale aj golfovom ihrisku.

Príjemný oddych môžte celoročne zažiť v termálnom kúpalisku Veľký Meder so štyrmi bazénami a niekoľkými toboganmi. V areáli kúpaliska si môžete aktívne zašportovať, ale taktiež sa dobre najesť.

K najpopulárnejším termálnym kúpaliskám Slovenska patrí areál kúpaliska Vadaš Štúrovo. Okrem klasického kúpania v bazénoch si určite vychutnáte bazén s vlnobitím, alebo neďaleké prírodné jazero. V blízkom okolí existujú zaujímavé turistické atraktivity, ako napríklad slávny Ostrihom so svojou neprehliadnuteľnou bazilikou. Kúpanie a šport takto možno spojiť s poznávaním pamiatok. Okolitý región ponúka dobré možnosti na cykloturistiku. Neďaleké pohorie Burda je tiež pekným cieľom na nenáročný výlet.

Pohodu kúpania možno zažiť na termálnom kúpalisku Margita Ilona neďaleko Štiavnických vrchov pri Leviciach. Kúpanie v bazénoch môžete kombinovať s prechádzkami v príjemnom okolí peknej pahorkatiny a športovaním priamo v areáli termálneho kúpaliska. Ubytovanie má rôzny štandard. Obľúbený je priľahlý autokemping. Termálne kúpalisko Margita Ilona môže byť ideálnym typom pre rodinnú dovolenku.

Termálne kúpaliská na Slovensku sa neustále snažia zlepšovať svoju ponuku a nasledovať moderné wellness trendy. To svoje si v nich nájde každá veková skupina.

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...