Jaskyne na Slovensku

Jaskyňa Mŕtvych netopierov

Jaskyna Mrtvych netopierov - Dovolenka na SlovenskuAk patríte k dobrodružnejším povahám a chceli by ste si počas vašej dovolenky na Slovensku vyskúšať pravé jaskyniarstvo s originálnym jaskyniarkskim výstrojom, vydajte sa do Jaskyne Mŕtvych netopierov.

Čítať ďalej: Jaskyňa Mŕtvych netopierov

Gombasecká jaskyňa

Gombasecka jaskyna -Dovolenka na SlovenskuGombaseckú jaskyňu nájdeme v okrese Rožňava, v obci Slavec. Sprístupnená je od roku 1955. Jaskyňa dosahuje dĺžku 1525 metrov.

Čítať ďalej: Gombasecká jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa

Dobsinska ladova jaskyna - Dovolenka na Slovensku Dobšinská ľadová jaskyňa sa radí k svetovo populárnym jaskyniam a  nachádza sa v juhozápadnej časti národného parku Slovenský raj neďaleko Rožňavy.

Čítať ďalej: Dobšinská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa

Demanovska ladova jaskyna - Dovolenka na SlovenskuJednou z najlepších vecí, ktorú môžete podniknúť počas vašej dovolenky na Slovensku, je návšteva Demänovskej ľadovej jaskyne.

Čítať ďalej: Demänovská ľadová jaskyňa

Harmanecká jaskyňa

Harmanecka jaskyna - Dovolenka na SlovenskuAk sa rozhodnete na vašej dovolenke navštíviť práve Harmaneckú jaskyňu, nájdete ju v doline Harmanca severozápadne od Banskej Bystrice, v južnej časti Veľkej Fatry.

Čítať ďalej: Harmanecká jaskyňa

Jasovská jaskyňa

Jasovska jaskyna - Dovolenka na SlovenskuJasovská jaskyňa sa nachádza v Medzevskej pahorkatine, neďaleko východného okraja Jasovskej planiny Slovenského krasu, na západnom okraji obce Jasov. Doprajte si návštevu jej podzemných krás, keď najbližšie pôjdete na dovolenku.

Čítať ďalej: Jasovská jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtinska aragonitova jaskyna - Dovolenka na SlovenskuPočas vašej dovolenky by ste určite nemali vynechat návštevu Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá sa nachádza v obci Ochtiná v okrese Rožňava.

Čítať ďalej: Ochtinská aragonitová jaskyňa

Važecká jaskyňa

Vazecka jaskyna - Dovolenka na SlovenskuMedzi Popradom a Liptovským Mikulášom sa na západnom okraji obce Važec nachádza miestna jaskyňa – Važecká jaskyňa.

Čítať ďalej: Važecká jaskyňa

Demänovská jaskyňa slobody

Demanovska jaskyna slobody - Dovolenka SlovenskoDemänovská jaskyňa slobody je prírodná pamiatka, objavená v roku 1921. Jaskyňu sprístupnili pre verejnosť o tri roky neskôr. Po objavoch ďalších podzemných priestorov sa prehliadkový priestor niekoľkokrát rozšíril.

Čítať ďalej: Demänovská jaskyňa slobody

Jaskyňa Domica

Jaskyna Domica - Dovolenka na SlovenskuDomica je asi najznámejšou jaskyňou Slovenského krasu - oblasti ležiacej na juhu Slovenska pri maďarských hraniciach. Vyberte sa tam počas vašej dovolenky a isto neoľutujete.

Čítať ďalej: Jaskyňa Domica

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...