Aquaparky na Slovensku

Počas letných horúcich dní ľudia veľmi radi vyhľadávajú vodu, prostredie vody a bazény, aby sa mohli osviežiť a venovať rôznym vodným športom. Nielen počas horúcich letných dní, ale počas celého roka ponúka dovolenka na Slovensku niekoľko aquaparkov a termálnych kúpalísk, kde si vďaka mnohým možnostiam relaxu a trávenia voľného času oddýchnu  nielen dospelí, ale aj deti.

Aquaparky na Slovensku ponúkajú ideálnu teplotu vody, vyhovujúcu malým aj veľkým, rôzne vodné atrakcie, množstvo vodných šmykľaviek, chrličov vody, vodných gejzírov a tobogánov. Veľkosť niektorých tobogánov vyráža dych, ale je jasné, že na svoje si prídu aj tí náročnejší.

Slovenské aquaparky nie sú len obyčajným miestom, kde možno tráviť čas pri vode, ale poskytujú aj možnosti odpočinku. Wellness program aquaparkov je pestrý – od pokoja v oddychovom bazéne, cez saunu, solárium, desiatok druhov rôznych masáží, fitness program. Nechýba ani možnosť špeciálnych cvičení vo vode.

Tak isto je možné svoj voľný čas tráviť posedením pri drinku s priateľmi, hraním stolného futbalu a bowlingu, alebo prechádzkou či turistikou po okolí. Svojich blízkych môžete potešiť príjemnou večerou. Bohatý program aquaparkov je dostupný nielen v lete, ale aj po celý rok bez ohľadu na sezónu. Slovenské aquaparky sú skutočne vodnými rajmi pre dospelých aj pre deti, vyhľadávané záujemcami z celej Európy.

Mnohé aquaparky na Slovensku, ako napríklad Aquapark Tatralandia, ležia v prekrásnom prostredí blízko hôr, a pocit pokoja a oddychu navodzuje vôňa lesa a vody. Navyše minerálna voda Tatralandie má priaznivý vplyv na zdravie pohybového a dýchacieho ústrojenstva. Vyšantiť sa môžete dosýta na 28 tobogánoch, ale aj v Tarzánii, čo je najdlhšia prekážková dráha v strednej Európe.

Obľúbený aquapark Aquacity Poprad ponúka množstvo zábavy pre celú rodinu. Dospelí ocenia množstvo druhov masáži v miestnom wellness centre a deti zase záhadnú Mayskú pyramídu. Tento aquapark je populárny aj pre svoju laserovú show.

Nudiť sa istotne nebudete ani vtedy, ak navštívite Vodný raj Vyhne. Vykúpať a zaplávať si môžete vo viacerých bazénoch, deti dokonca v bazéne v tvare lode. Z toho vyplýva, že tento aquapark je taktiež vhodný pre rodiny s deťmi. Oceníte takisto termálny prameň, ktorý Vám podporí zdravie.

Jedinečný 80 metrový krytý tobogan robí z Aquaparku Senec atrakciu prístupnú celoročne. K tomu je navyše k dispozícii saunový svet a najrôznejšie druhy masáží.

Strmé Kamikadze tobogany a Movie tobogan si môžete užiť v Aquaparku Turčianske Teplice. Zdravotné problémy močového ústrojenstva pomôžu zmierniť dva bazény postavené priamo nad tunajšími teplými prameňmi.

AquaRelax Dolný Kubín je ideálny pre strávenie rodinnej dovolenky na Slovensku. Zábavu predstavujú tobogany, bazény, wellness a všetko ostatné, čo v pravom aquaparku nesmie chýbať. 

Slovensko je krajinou bohatou na minerálne pramene, vyskúšajte ich účinky návštevou niektorého z aquaparkou počas vašej dovolenky. Oddýchnite si v lete, alebo v zime po lyžovačke. Dovolenka v slovenských aquaparkoch to je zábava v bazénoch, na toboganoch, wellness v podobe masáži, či ďalších procedúr. Samozrejme v každom aquaparku sa je možné zájsť na dobré jedlo do reštaurácie. Neobvyklé nie je ani organizovanie spoločenských podujatí a akcií. Takúto dovolenku ocení celá rodina. Navyše môžete využiť rôzne akcie, alebo balíky služieb, ktoré každý aquapark ponúka.

Aquaparky na Slovensku nemajú dlhú históriu, avšak zameškané, bolo rýchlo dobehnuté. Voda z teplých minerálnych prameňov napája tieto komplexy celoročne a vy si môžete vybrať, či si pôjdete iba zaplávať, alebo sa príjemne zrelaxovať po celodennej lyžovačke v teplom kúpeli spojenom s masážou a wellnessom. Aquapark je ideálnou kombináciou liečivých faktorov pre podporu zdravia a nadobudnutie fyzickej a psychickej sily.

Dnes už nie je problém nájsť na Slovensku vhodný aquapark práve pre vás a vašu rodinu. Stačí si len vybrať podľa požadovaných parametrov, ceny, lokality a môžete si užiť skvelú zábavu počas vašej dovolenky na Slovensku.

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...