Kamenná chata pod Chopkom

Ak hľadáte tip na dovolenku na Slovensku, určite stojí za zváženie návšteva Kamennej chaty pod Chopkom v Nízkych Tatrách. Je to tretia najvyššie položená vysokohorská chata Slovenska, takže môžete rátať s nádhernými výhľadmi.

Nájdete ju vo výške 2000 metrov na hlavnom hrebeni Nízkych Tatier pod vrcholom Chopku. Chata predstavuje ideálne miesto odpočinku, alebo nocľahu počas prechodu hrebeňa Nízkych Tatier.

Môže však byť taktiež pekným cieľom jednodňového výletu. Kamenná chata spolu s neďalekou Chatou M.R. Štefánika pod Ďumbierom patrí medzi základné body turistiky a športovania v Nízkych Tatrách.

Prístup na Kamennú chatu

Na chatu sa môžete dostať buď priamo po hrebeňovej červenej značke, alebo zo severu, z lyžiarskeho strediska Jasná - pešo, alebo lanovkou. Zo stanice lanovky Srdiečko na juhu je rovnaká možnosť pešej túry po značenom chodníku, alebo čiastočný vývoz lanovkou.

Služby

Kamenná chata je otvorená celoročne a má stály pesonál. Ponúka ubytovanie v spoločnej nocľahárni pre 25 osôb, prípadne núdzové ubytovanie na dlážke v jedálni. Na chate je možnosť zakúpiť teplé jedlá, a doporiať si štandardné druhy nápojov. Jedáleň je otvorená od 7:30 do 22:00, pričom sa varí do 19:30.

Atraktivity v okolí chaty

Okolie Kamennej chaty pod Chopkom ponúka množstvo prírodných atraktivít. Okrem širokých možností športovania - turistika, lyžovanie, bežkovanie, skialpinizmus, horolezectvo, či paragliding možno navštíviť Demänovskú jaskyňu Slobody (čo do výzdoby - tretia najkrajšia jaskyňa v Európe), či Demänovskú ľadovú jaskyňu.

Na južnej strane sa nachádza Jaskyňa Mŕtvych Netopierov (kde si môžete vykúšať pravé jaskyniarstvo v podobe dobrodružného prechodu, takmer neupravenými útrobami jaskyne) a Bystrianska jaskyňa.

Nemožno zabudnúť na výstup na Ďumbier - najvyšší vrchol Nízkych Tatier.
Naplánujte si víkend, alebo dlhšiu dovolenku v pekných slovenských horách a zastavte sa na Kamennej chate. Horská romantika zaručená.

autor článku: dovolenkaslovensko.eu

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...