ZOO Bojnice

ZOO Bojnice - tip na výlet počas dovolenky na Slovensku - vznikla v prírodnom prostredí hradného komplexu v blízkosti Bojnického zámku a kúpeľov. Svoj život začína v roku 1951 zbierkou zvierat z blízkeho okolia, na základe tunajšej fauny.

Už tento malý počet zvierat vzbudil taký záujem u návštevníkov, že sa začína hovoriť o založení zoologickej záhrady – prvej na Slovensku.

Pri vzniku tejto zoologickej záhrady boli zakladatelia postavení pred určité problémy, čo do získania priestoru, ale aj materiálu na začatie objektu. Vďaka pochopeniu miestnej správy kúpeľov, sa uvoľňuje časť prírodného priestoru pre vznik a založenie zoologickej záhrady v roku 1953-54. Táto záhrada bola otvorená pre návštevníkov už roku 1955, keď ju navštívilo viac než 50 tisíc ľudí. 

Pri vstupe do tejto záhrady privíta všetkých návštevníkov krik pávov, jazierko vodného vtáctva, hravé opičky, medvede, voliéry s dravými vtákmi, pavilóny šeliem, výbehy pre lesnú zver, ťavy jedno aj dvojhrbé, zebry, kone Przewalského, bizóny, cudzokrajné ovce, kozy a lamy.

Pavilón "Vivárium" nám ponúka na pozretie až 2 000 rybičiek, žijúcich v akváriách, niekoľko krokodílov a cudzokrajných plazov, ale i domácich.

Táto zoologická záhrada je zaradená do I. kategórie a jej rozloha je 30 ha. Pýchou tejto záhrady je odchov niekoľkých druhov cicavcov: zubra, bizóna, antilopy, kone Przewalského.

Ďalej sa tu darí i chovu vtákov, ako emu hnedý, bažant zlatý, kačica mandarínska a obojková, páv korunný a sliepočka hodvábna. Z plazov je to potom anakonda paraguajská.

Pre odpočinok dospelých a hru detí je tu vybudované ihrisko s kolotočom a šmýkačkami. Táto zoologická záhrada je skutočne pre všetkých - pre deti, mládež i dospelých, preto ju možno odporučiť ako fajn tip na relax a výlet počas vašej dovolenky na Slovensku.

Najnovšie články

Perfektné cestovné batožiny pre perfektnú dovolenku

Už máte vymyslenú a naplánovanú dovolenku? Nech už si idete oddýchnuť k moru, poznať nové kraje a mestá, vyberiete sa do...

Na dovolenku bez stresu

Je tu znova čas dovoleniek. Spolu s výberom samotného miesta je opäť dobré myslieť aj na zadné vrátka. A zvoliť si správ...

Vysoké Tatry – lokalita, ktorá vás nikdy neomrzí

Žijeme v uponáhľanom svete, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na našom zdraví. Prvé príznaky únavy ignorujeme, alebo o nic...

Na čo nesmiete zabudnúť ešte pred vycestovaním na dovolenku?

Aj keď situácia vo svete nie je ktovieako priaznivá, stále veľa Slovákov uvažuje nad tým, že si zarezervuje dovolenku pr...

Čo zohľadňovať pri výbere ubytovania?

Ak hľadáte ubytovanie, či už medzi najznámejšími hotelmi v Bulharsku, alebo na Slovensku, ochotne vám poradíme, čo si vš...